Diskrétne vyriešime všetky vaše problémy
s plošticami

Zoznámte sa s plošticami

Ak ste zavítali na tieto stránky pravdepodobne Vás trápia ploštice, tak ako milióny ďalších ľudí. Nie je to ešte koniec sveta my Vám pomôžeme diskrétne sa zbaviť ploštíc.Mýtus o tom, že ploštice prichádzajú v dôsledku slabej hygieny celkom nie je pravda. Aj keď  je pravdou, že sa ploštice častejšie vyskytujú v miestach s nižšími hygienickými štandardom nie je pravdou že tam prišli kvôli nemu. Najčastejším spôsobom zavlečenia ploštíc je ich prinesie si z infikovaného miesta v batožine, na oblečení alebo zvieraťom. V súčasnom globálnom svete, kde je veľký pohyb obyvateľstva naprieč celou zemeguľou sa môže veľmi jednoducho stať, že si z nejakej dovolenky alebo pracovnej cesty donesiete spolu so suvenírmi nových spoločníkov – ploštice.

Kto respektíve čo sú plošticemi

Ploštice sú bezkrídly hmyz, ktorý svoje obete napáda hlavne v noci, počas spánku. Zdržiavajú sa v blízkosti miesta kde ich obeť  – človek alebo domáce zviera trávi noc. Keďže obľubujú tmavé a úzke miesta často ich môžeme nájsť v rámoch postele, za obrazmi, v škárach nábytku, medzi čalúnením, v elektrických zástrčkách a podobne. Postupne, s rastom počtu jedincov si  vytvárajú hniezda, ktoré počas noci opúšťajú a presúvajú sa za potravou. Ploštice sa živia krvou, v mieste po vniknutí do pokožky vznikajú malé červené bodky, ktoré môžu svrbieť podobne ako pri uštipnutí komárom. Okrem nepríjemných štípancov a nepríjemného pocitu nie sú ploštice obzvlášť nebezpečné, neprenášajú nebezpečné patogény ani iné choroby. Napriek tomu ich u vás doma asi nebudete chcieť.

Ako sa zbaviť ploštíc

V súčasnej dobe sú ploštice rezistentné (odolné) voči všetkým voľne dostupným insekticídom. To znamená to, že aj keď si v drogérií alebo nejakom inom obchode kúpite špeciálny prípravok na ničenie ploštíc nikdy sa ich svojpomocne nezbavíte. Preto je najvhodnejším spôsobom likvidácie ploštíc váš telefón, ktorým zavoláte na číslo 0951 479 251 a my vás ploštíc zaručene zbavíme. My ako profesionáli máme prístup k prípravkom a postupom, ktoré stále účinne zničia populáciu ploštíc u vás doma. Kvôli vývojovému cyklu ploštíc (vajíčko-nymfa-dospelý jedinec) vykonávame 2 postreky s rozostupom niekoľkých týždňov. Vajíčka ploštíc sú odolné voči postrekom, dajú sa však zničiť  teplotou nad 60 °C alebo mrazu – 12 °C

Životný cyklus ploštice

Pomôžeme vám aj s

Close Menu